Piirihallitus

Puheenjohtaja: Jukka Saikkonen, Mikkeli, Etelä-Savo
jukka.saikkonen@vihreat.fi, 040 0744915

Varapuheenjohtaja: Hanna-Kaisa Lähde, Kotka, Kymenlaakso
hannakaisa.lahde@gmail.com, 0443009845

Hallituksen muut jäsenet:

  • Johanna Pulli, Lappeenranta, Etelä-Karjalan vihreät ry, ljpulli@gmail.com, 040 5539482
    • varajäsen –
  • Marjo Heikkinen, Kangasniemi, Kangasniemen vihreät ry, marjo.h.heikkinen@gmail.com, 040 0580586
    • varajäsen Antti Van Wonterghem, Kouvola, Kaakkois-Suomen tieteen ja teknologian vihreät ry, vanwonterghem.antti@gmail.com, 050 5447187
  • Heidi Westman, Kotka, Kotkan seudun Vihreät ry., heidi.westman@icloud.com, 050 3432466
    • varajäsen Eero Kivistö, Kotka, Kotkan seudun Vihreät ry., eero.kivisto1997@luukku.com, 040 0570307
  • Katja Ääpälä, Kouvola, Kouvolan Vihreät ry, katja.aapala@gmail.com
    • varajäsen Reeta Lind, Kouvola, Kouvolan Vihreät ry, reetalind@gmail.com
  • Leena Kontinen, Mikkeli, Mikkelin Seudun Vihreät ry, leenakontinen@gmail.com, 044 2040834
    • varajäsen Kauko Väisänen, Mikkeli, Mikkelin Seudun Vihreät ry, vaisanen.kauko@gmail.com, 040 0780764
  • Mika Majamäki, Pieksämäki, Pieksämäen Seudun Vihreät ry, majamaki67@gmail.com, 045 6317067
    • varajäsen Inka Luostarinen, Pieksämäki, Pieksämäen Seudun Vihreät ry, inkajimena@gmail.com, 045 1118382
  • Karri Tahvanainen, Savonlinna, Savonlinnan Seudun Vihreät ry, dacojaval@gmail.com, 044 9724039
    • varajäsen Lauri Kosonen, Savonlinna, Savonlinnan Seudun Vihreät ry, lauri.kosonen@gmail.com, 044 2812469
  • Jaana Lehtilä, Kouvola, Kymenlaakson Vihreät Naiset ry, jaana1lehtila@gmail.com, 044 2436015
    • varajäsen Sonja Huhtiranta, Lappeenranta, Etelä-Karjalan Vihreät Naiset ry, sonja.huhtiranta@gmail.com, 050 4925548
  • Elli Unger, Hamina, Haminan seudun Vihreät ry, elisabethunger@gmail.com, 040 7640236
    • varajäsen Sakari Kainulainen, Hamina, Haminan seudun Vihreät ry, sakari.kainulainen@diak.fi, 040 8696018

Piirihallituksen sähköpostiosoite: kasvi-hallitus@vihreat.fi

Piirihallituksen toimikausi on kaksi vuotta. Nykyinen kausi on vuoden 2023 alusta vuoden 2024 loppuun.