Piirihallitus

Puheenjohtaja
Juha Attenberg, Kymenlaakso (Kotka)
puhelin: 040 508 5153
juha.attenberg@kotka.fi

Varapuheenjohtaja
Kimmo Klemola, Etelä-Karjala (Lappeenranta)
puhelin: 040 556 1357
kimmotklemola@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Maisa Juntunen, Etelä-Savo (Kangasniemi)
puhelin: 050 337 8211
maisa@ollinaho.fi

Jäsenet

Jonne Mustonen, Lappeenranta (Etelä-Karjalan vihreät ry)
puhelin: 040 084 2273
jonnemus@gmail.com
varajäsen: Päivi Marttila, Imatra
marttilanpaivi@gmail.com

Erkka Koskinen, Kouvola (27.4.2019 lähtien) (Kouvolan Vihreät ry)
puhelin: 041 748 2686
erkka.koskinen@kouvola.fi
varajäsen: Pinla Nokkanen, Kouvola (27.4.2019 lähtien)
nokkanenpinla@gmail.com

Tiina Rosberg, Kotka (Kotkan seudun Vihreät ry.), koulutusvastaava
puhelin: 040 730 7915
tiina.rosberg@vihreat.fi
varajäsen: Hanna-Kaisa Lähde, Kotka
puhelin: 044 300 9845
hannakaisa.lahde@gmail.com

Kauko Väisänen, Mikkeli (Mikkelin Seudun Vihreät ry)
puhelin: 040 078 0764
vaisanen.kauko@gmail.com
varajäsen: Jukka Saikkonen, Mikkeli
puhelin: 040 074 4915
jukka.saikkonen@vihreat.fi

Karri Tahvanainen, Savonlinna (Savonlinnan Seudun Vihreät ry) (14.12.2019 lähtien)
puhelin: 0449724039
dacojaval@gmail.com
varajäsen: Lauri Kosonen, Savonlinna (14.12.2019 lähtien)

Mika Majamäki, Pieksämäki (Pieksämäen Seudun Vihreät ry)
puhelin: 045 631 7067
majamaki67@gmail.com
varajäsen: Jorma Karjalainen, Pieksämäki

Anne Nisula, Hamina (Haminan seudun Vihreät ry) (14.12.2019 lähtien)
puhelin: 0500913944
anne@annenisula.fi
varajäsen: Taina Lappalainen, Hamina
taina.lappalainen63@gmail.com

Mervi Haakana, Kotka (Kymenlaakson Vihreät Naiset ry) (1.1.2019 lähtien)
mervi.haakana@gmail.com
varajäsen: Ritva Jukkara-Lyytinen, Kotka (1.1.2019 lähtien)
puhelin: 0505444728
ritva.jukkara@outlook.com

Sonja Kähäri, Ruokolahti (Etelä-Karjalan vihreät ry)
puhelin: 040 776 0920
sonjastiinasilvo@gmail.com
varajäsen: Ninni Kuparinen, Lappeenranta (14.12.2019 lähtien)
Puhelin: 0401647992
ninakuparinen@icloud.com

 

Piirihallituksen toimikausi on kaksi vuotta. Nykyinen kausi on vuoden 2019 alusta vuoden 2020 loppuun.