Tervetuloa Kaakkois-Suomen vihreät ry:n ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen keskiviikkona 25.8. kello 18!

Ylimääräisessä yhdistyksen kokouksessa päätetään ehdokkaiden esittämisestä puoluekokouksessa päätettäviin luottamustehtäviin, ehdokkaiden asettamisesta aluevaaleihin sekä mahdollisista kärkiehdokkaista ja käsitellään lisätalousarvio aluevaalibudjetin kasvattamiseksi.

Piirihallitus suosittaa, että kaikki osallistuisivat kokoukseen etäyhteyksiä käyttäen. Jäsenyhdistysten valtakirjat on toimitettava viimeistään keskiviikkona 25.8. kello 16 mennessä toiminnanjohtajan sähköpostiin (tuomo.liljenback@vihreat.fi). Valtakirja on vapaamuotoinen sähköpostiviesti (ei liitteitä) ja siinä tulee ilmetä seuraavat seikat:

  • Valtakirjan toimittavan yhdistyksen nimi
  • Varsinaisten edustajien nimet, sähköpostit ja osallistumistapa (etäyhteydellä vai paikan päällä)
    • Samat tiedot myös mahdollisista varaedustajista, kutsumisjärjestyksessä
  • Tieto siitä, missä kokouksessa ja milloin äänivaltaisten edustajien valinnat on tehty.
  • Viestin vastaanottajina tulee olla lisäksi yhdistyksen nimenkirjoittajat, mikäli nimenkirjoittajia on useampi kuin lähettäjä, tai mikäli lähettäjä ei ole itse nimenkirjoittaja.

Myös muiden kuin äänivaltaisten edustajien on ilmoittauduttava kokoukseen viimeistään 25.8. kello 16 mennessä. Ilmoittautumislomake muille kuin äänivaltaisille edustajille: https://forms.gle/px4Hp2smjFESTJgm8

Kokouksen esityslista: https://docs.google.com/document/d/1QONezHD_PRnBL-vyH8Hqc7lC2tvIbN1hxOTF_4yLB9g/edit?usp=sharing